poniedziałek, 27 lipca 2015

ZIELONY PONIEDZIAŁEK - KOKTAJL Z NATKI MARCHEWKI I SIEMIENIA LNIANEGO

Uwielbiam zielone koktajle i przygotowuję je bardzo często. Bywają dni, że żywię się tylko nimi. Czuję się wtedy bardzo dobrze i nigdy nie głoduję. Staram się dobierać składniki koktajlu w taki sposób, aby znalazły się w nim wszystkie składniki pokarmowe.
W miksowanych koktajlach jest mnóstwo błonnika, który wspomaga oczyszczanie jelit ze złogów, a bez oczyszczonych jelit wchłanianie składników pokarmowych jest zaburzone.
Wszystkie zielonolistne rośliny, nawet najzwyklejsza sałata, którą pewnie każdy z nas zjada kilka razy w tygodniu, mają potężne właściwości przeciwutleniające i antyrakowe. Dlatego picie zielonych koktajli kilka razy w tygodniu jest bardzo dobre dla naszego zdrowia.
Im bardziej rozsmakujemy się w zielonych koktajlach i ich super leczniczej mocy, tym łatwiej będzie nam unikać cukru, innych substancji słodzących, białej mąki, rafinowanych olejów i przetworzonej żywności.
W roślinach zielonych ukryte są witaminy, składniki mineralne i fitozwiązki - wszystkie one wspierają nasz układ odpornościowy, są naszymi sojusznikami w drodze po zdrowie. 
Zachęcam, aby właśnie teraz korzystać z mocy ukrytej w zielonych koktajlach, czerpać z różnorodności świata roślin. Czasem spróbować czegoś innego, nowego...koktajlu z natki marchewki.

Jeśli szukacie inspiracji do zielonego miksowania to zapraszam na stronę: Alkaliczny styl życia, gdzie znajdziecie E-book: "Moc ukryta w koktajlach", a w nim informacje o tym jak przygotowywać koktajle, aby czerpać z nich jak najwięcej dla swojego zdrowia.KOKTAJL Z NATKI MARCHEWKI I SIEMIENIA LNIANEGO

1 szklanka umytej natki z marchewki
dojrzałe awokado, które jest źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych
10 daktyli
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 banan lub pół szklanki ulubionych sezonowych owoców
2 szklanki wody

1. Natkę marchewki myję dokładnie i wkładam wszystkie składniki do kielicha maszyny miksującej. Dolewam pół szklanki wody i miksuję przez minutę. Dolewam resztę wody i miksuję jeszcze przez chwilę. Jeśli koktajl jest za gęsty dodaję wody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz